Ogłoszenia o zamówieniach na usługi nie wymagających stosowania ustawy Prawo Zamówień Publicznych

Biuro Promocji Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego zaprasza do składania ofert na przeprowadzenie szkoleń w ramach projektu Technologiczna Akademia Mediów - POWR 03.01.00-00.T004/18 20.03.2019 10:11

Termin składania ofert mija 27.03.2019 r. do godziny 12.00. Oferty należy składać droga mailowa na adres: tam@zut.edu.pl.

Zaproszenie do składania ofert:

  1.  Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. Zamawiający nie wyraża zgody na składanie oferty, oświadczeń i innych dokumentów ani na korespondencję w innych językach, jeżeli nie towarzyszy im tłumaczenie na język polski.
  2. Ofertę należy sporządzić na Formularzu oferty lub według takiego samego schematu, stanowiącego załącznik nr 1do zapytania ofertowego. Ofertę należy złożyć wyłącznie w formie pisemnej pod rygorem nieważności podpisaną własnoręcznym podpisem (Zamawiający nie wyraża zgody na złożenie oferty w postaci elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym).
  3. Oświadczenie o braku powiązań kapitałowych lub osobowych, składane w celu wykazania braku powiązań kapitałowych lub osobowych, składane jest w oryginale.
  4. Oferta musi być napisana na maszynie do pisania, komputerze lub nieścieralnym atramentem.
  5. Oferta musi być podpisana przez osobę/y upoważnioną/e do reprezentowania Wykonawcy.
  6. Wszystkie załączniki do oferty stanowiące oświadczenie Wykonawcy, muszą być również podpisane przez osobę/y upoważnioną/e do reprezentowania Wykonawcy.
  7. Upoważnienie (pełnomocnictwo) do podpisania oferty, do poświadczania dokumentów za zgodność z oryginałem oraz do parafowania stron należy dołączyć do oferty, o ile nie wynika ono z dokumentów rejestrowych Wykonawcy. Pełnomocnictwo należy dołączyć w oryginale bądź kopii, potwierdzonej za zgodność z oryginałem notarialnie.
  8. Wszelkie miejsca, w których Wykonawca naniósł zmiany, powinny być parafowane przez osobę/y upoważnioną/e do reprezentowania Wykonawcy.
  9. Wykonawca powinien zamieścić ofertę wraz z pozostałymi dokumentami, oświadczeniami w kopercie, opisanych w następujący sposób: „Oferta na wykonanie usługi szkoleniowej do projektu Technologiczna Akademia Mediów”
  10. Wszelkie koszty przygotowania i złożenia oferty ponosi Wykonawca.
  11. Ofertę składaną wyłącznie w formie pisemnej pod rygorem nieważności należy złożyć w siedzibie Zamawiającego: Biuro Promocji Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, ul. Ku Słońcu 140 pokój 102 (pn. – pt. w godzinach 8.00 – 15.00).Termin składania ofert: czwartek 14 marca 2019 roku godzina 14.00. Termin otwarcia ofert 15 marca 2019 roku (piątek) godzina 08.00.
  12. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane

Osoba do kontaktu w sprawie ogłoszenia

Kinga Wełyczko

Nr telefonu osoby upoważnionej do kontaktu w sprawie ogłoszenia

91 449 43 95

Skrócony opis przedmiotu zamówienia

Szkolenie za zakresu: Nowych technologii w  filmie i  fotografii oraz dziennikarstwa reportażowego z elementami realizacji dźwiękowej i montażu.  

Kategoria ogłoszenia

Usługi

Podkategoria ogłoszenia

Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego

Miejsce realizacji zamówienia

Województwo: zachodniopomorskie, Miasto Szczecin  

Opis przedmiotu zamówienia

Cel zamówienia

Organizacja i wykonanie szkoleń w zakresie projektu Technologiczna Akademia Mediów realizowanego przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój – w okresie 22.03.2019 r. – 13.12.2021 r.

Przedmiot zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie szkoleń w zakresie projektu Technologiczna Akademia Mediów realizowanego przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Projekt podzielony jest na dwa oddzielne zadania:

Zadanie 1: Nowe technologie w  filmie i  fotografii. 

Zadanie 2: Podstawy dziennikarstwa reportażowego z elementami realizacji dźwiękowej i montażu.

Uczestnikami projektu mogą być mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego w wieku od 7 lat wzwyż (bez ograniczenia górnej granicy wiekowej).

Miejsce realizacji usługi: obiekty ZUT w Szczecinie oraz studia fotograficzne w Szczecinie. Wykonawca zobowiązany będzie do sukcesywnego świadczenia usługi od dnia podpisania umowy do dnia 10.12.2021 roku.

Wymiar czasu szkoleń w okresie realizacji projektu:

Zadanie 1: 720 godzin zajęć w projekcie (po 240 godzin zajęć w roku)

Zadanie 2: 660 godzin zajęć w projekcie (po 220 godzin zajęć w roku)

Forma szkoleń:

Zadanie 1: Zajęcia warsztatowe w grupach 10 osobowych, trwające każdorazowo 3 godziny. Zajęcia dla 1 grupy prowadzone przez minimum 3 wykwalifikowanych i doświadczonych artystów fotografików, w profesjonalnym studio fotograficznym

Zadanie 2: Zajęcia warsztatowe w grupach 10 osobowych, trwające każdorazowo 3 godziny. Zajęcia dla 1 grupy prowadzone przez minimum 2 wykwalifikowanych i doświadczonych dziennikarzy radiowych

Jednostkowy koszt usługi musi zawierać:

ZADANIE 1: 

A) przeprowadzenie 1 godziny zajęć  (60 minut) przez zespół minimum 3 fotografów jednocześnie (w związku z podziałem na podgrupy i pracą indywidualną z uczestnikiem)

Zakres szkolenia to:

Zjazd 1:

Zasady użycia cyfrowych urządzeń do rejestracji obrazu takich jak aparat cyfrowy i kamera oraz urządzeń do stabilizacji obrazu takich jak statyw, rig, steadycam, slider, żuraw kamerowy. Zasady kompozycji: złoty podział, mocne punkty obrazu, perspektywa, horyzont. Studenci poznają różnice w kadrowaniu w fotografii i filmie. Nauka  kadrowania fotograficznego i filmowego, ustawianie parametrów ekspozycji, ogniskowania, ostrzenia, trybu filmowania lustrzankami,  zasada skończonych ujęć, przygotowanie sekwencję z dwóch kamer – portret i szeroki plan. Za pomocą oprogramowania do edycji zdjęć i filmów (photoshop, premiere) weryfikacja zarejestrowanych obrazów oraz obróbka i montaż filmowego. Praca przy stanowiskach komputerowych.

Zjazd 2: 

Realizacja zdjęć portretowych z wykorzystaniem 3 źródeł światła błyskowego. Modyfikatory światła typu: okta, beauty dish, strip, czasze. Technika „malowania światłem” gdzie wykorzystają światło ciągłe – pędzel świetlny, latarka, flara. Wykorzystanie płaszczyzn odbijających, rozpraszających, osłabiających działanie światła. Podstawy oświetlenia planu filmowego na green screenie, zasady tworzenia i rozmieszczania na green screenie i innych obiektach planu zdjęciowego markerów umożliwiających tzw. camera tracking, motion capture, performing capture, które to techniki są punktem wyjścia do tworzenia efektów specjalnych. Praca na planie z wykorzystaniem powyższych technik,  przygotowanie ujęć  2D do montażu z obiektami 3D wygenerowanymi komputerowo.

Zjazd 3:

Fotomanipulacja polegająca na usuwaniu przebarwień na skórze, niesfornych kosmyków włosów, wymianie koloru oczu etc. Zasady przygotowania plików cyfrowych do wykorzystania w internecie (przestrzeń kolorów SRGB, rozdzielczość 72 DPI, redukcja objętości plików) oraz przygotowanie fotografi do druku (rozdzielczość 300 DPI, przestrzeń kolorystyczna adobe rgb 1998) w formacie PDF.  Dokonywanie selekcji ujęć pod kątem wykorzystania w procesie camera tracking, motion capture, performing capture. Poznanie podstawy tworzenia obiektów 3D do późniejszego wykorzystania przy tworzeniu efektów specjalnych. Integracji ujęć 2D z obiektami 3D (compositing, postprocessing) oraz podstawy renderingu.

B) przygotowanie na każde zajęcia minimum 10 stanowisk komputerowych (komputery przenośne lub stacjonarne):  z programami Adobe Premiere, Adobe After Effects, Cinema 4 d, zapewnienie odpowiedniego sprzętu do wykorzystania technik takich jak motion capture, performing capture oraz innych wymienionych w zakresie programowym.

C) zebranie i przeprowadzenie oceny prac końcowych uczestników, przygotowanie certyfikatów ukończenia szkolenia i nabycia kompetencji wskazanych w projekcie. 

ZADANIE 2:

A) przeprowadzenie 1 godziny zajęć  (60 minut) przez zespół minimum 2 dziennikarzy radiowych (w związku z podziałem na podgrupy i pracą indywidualną z uczestnikiem)

Zakres szkolenia to:

Zjazd 1: Formy audio – reportaż, informacja, audiobook, analiza dyskursu medialnego, wybór i realizacja tematu w zależności od różnych form dziennikarskich (news, reportaż).

Zjazd 2:  Dokumentacja tematu, research, przeprowadzenie warsztatów reporterskich i lektorskich rejestracja dźwięków ilustrujących wybrany przez siebie temat, interpretacja tematów (książka, film, felieton na wybrany temat itp.) nagrania w studio radiowym.

Zjazd 3: Montaż i realizacja materiałów, wspólne odsłuchanie zrealizowanych materiałów, korekty, dyskusja podsumowująca, wybór najlepszych prac, które zostają zakwalifikowane do prezentacji podczas Festiwalu Sztuki Radiowej.

B) przygotowanie na każde zajęcia minimum 10 stanowisk komputerowych (komputery przenośne lub stacjonarne):  z zainstalowanymi  programami Program Audacity + Shadow and Lame, zapewnienie odpowiedniego sprzętu do przygotowania reportaży radiowych, takich jak słuchawki, dyktafony (10 par – dla każdego uczestnika)

C) zebranie i przeprowadzenie oceny prac końcowych uczestników, przygotowanie certyfikatów ukończenia szkolenia i nabycia kompetencji wskazanych w projekcie. 

Wymagania wobec świadczącego usługę:

Zadanie 1 i 2:

a) Forma umowy: umowa zlecenie usługi podmiotowi zewnętrznemu dysponującemu odpowiednim potencjałem kadrowym. Do oferty należy dołączyć CV i opis doświadczenia każdego z prowadzących zajęcia. 


b) Ścisła współpraca z Zamawiającym, kierownikiem projektu w zakresie programu wspierania i motywowania uczestników (spotkania w siedzibie zamawiającego raz na dwa miesiące) 

c) Systematyczna i zgodna z harmonogramem realizacja usługi oraz niezwłoczne informowanie osoby upoważnionej do nadzorowania realizacji projektu o każdym przypadku uniemożliwiającym realizację przedsięwzięcia zgodnie z harmonogramem, w tym zapewnienie kolejnego terminu nie później niż w przeciągu 7 dni od zaplanowanych zajęć.


d) Prowadzenie i bieżące uzupełnianie dokumentacji projektowej, w tym swojej karty czasu pracy, listy obecności, dokumentacji oceny postępowej uczestników, poświadczenia udzielonego wsparcia.
e) Świadczenia będą realizowane od dnia podpisania umowy do 10.12.2021 r. zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Kod CPV

80570000-0

Nazwa kodu CPV

Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego

Harmonogram realizacji zamówienia

Zamówienie należy zrealizować sukcesywnie wg potrzeb Zamawiającego na podstawie pojedynczych zleceń w terminie maksymalnie do 3 dni roboczych od otrzymania zlecenia w okresie obowiązywania umowy, tj. od dnia podpisania umowy do dnia 10.12.2021 r.

Kryteria oceny i opis sposobu przyznawania punktacji

1. Wykonawca poda cenę ofertową na Formularzu oferty, zgodnie z załącznikiem nr 1 do zapytania ofertowego. Dopuszcza się składanie ofert cząstkowych na zadanie 1 i 2 oraz podzadania.

3. Podana cena ofertowa musi zawierać wszystkie koszty związane z realizacją zamówienia, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia.

4. Skutki finansowe błędnego obliczenia ceny oferty wynikające z nieuwzględnienia wszystkich okoliczności, które mogą wpływać na cenę, ponosi Wykonawca.

5. Zamawiający zastrzega sobie prawo wezwania do wyjaśnienia ceny złożonej oferty, jeżeli będzie ona wzbudzała wątpliwość (w szczególności w przypadku, gdy będzie wzbudzało wątpliwość, czy Wykonawca ujął w oferowanej cenie wszystkie wymagane przez Zamawiającego elementy przedmiotu zamówienia).


6. Zamawiający zastrzega sobie prawo dalszego nierozpatrywania oferty w szczególności w przypadku, gdy Wykonawca nie odpowie na wezwanie Zamawiającego lub nie przedstawi wystarczających i wyczerpujących wyjaśnień pozwalających uznać zaproponowaną cenę za rzetelną. Przez zwrot „wystarczające i wyczerpujące wyjaśnienia” Zamawiający rozumie odpowiednio umotywowane, konkretne i bardziej szczegółowe, aniżeli sama oferta, informacje przekonujące, że elementy cenotwórcze podane w ofercie Wykonawcy są realne i wiarygodne oraz, że umożliwiają prawidłowe wykonanie przedmiotu zamówienia wraz z przedstawieniem dowodów i obliczeń na potwierdzenie podnoszonych okoliczności.

7. Cena oferty będzie określona w złotych polskich. Rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą będą prowadzone wyłącznie w walucie polskiej.

Kryteria oceny ofert wraz z informacją o wagach

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami:

Cena – 70 %:
Doświadczenie  50% i poświadczony dokumentami dorobek prowadzących zajęcia

 

Cena powinna być podana w złotych za 1 przeprowadzone szkolenie (zgodnie z wytycznymi zawartymi w opisie przedmiotu zamówienia) wraz ze wszystkimi należnymi podatkami i obciążeniami.

Punkty przyznane za kryterium cena będą liczone wg. wzoru:
C=(Cmin:C0) x 100, gdzie: C – liczba punktów, Cmin - najniższa cena spośród ważnych ofert, C0 – cena badanej oferty.

Maksymalna liczba punktów do uzyskania przez Wykonawcę – 100.

Za ofertę najkorzystniejszą będzie uznana oferta, która przy uwzględnieniu powyższego kryterium i jego wagi otrzyma najwyższą punktację – 100 pkt.

Wykluczenia

1. W celu uniknięcia konfliktu interesów zamówienia publiczne udzielane przez Beneficjenta (Zamawiającego) nie mogą być udzielane podmiotom powiązanym z nim osobowo lub kapitałowo. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między Beneficjentem (Zamawiającym) lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Beneficjenta lub osobami wykonującymi w imieniu Beneficjenta czynności związane z przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a Wykonawcą, polegające w szczególności na:
• Uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
• Posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
• Pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
• Pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli,
2. W celu wykazania braku powiązań kapitałowych lub osobowych Zamawiający żąda złożenia Oświadczenia o braku powiązań kapitałowych lub osobowych, według wzoru stanowiącego Załącznik nr 2 do Zapytania ofertowego.