w celu wspólnego przygotowania i realizacji projektu dofinansowanego w ramach konkursu: Rozwój kwalifikacji i kompetencji osób dorosłych – nr naboru: FERS.01.05- IP.08-008/23 Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) Priorytet 1 Umiejętności, Działanie 01.05 Umiejętności w szkolnictwie wyższym.
I. Ogłoszenie o naborze: Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie ogłasza otwarty nabór na Partnera/Partnerów spoza sektora finansów publicznych, w celu wspólnego przygotowania i realizacji projektu dofinansowanego w ramach konkursu: Rozwój kwalifikacji i kompetencji osób dorosłych – nr naboru: FERS.01.05-IP.08-008/23. Nabór Partnera jest prowadzony na podstawie art. 39 ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027 (Dz. U. poz. 1079).
II. Cel partnerstwa: Wspólne przygotowanie i opracowanie wniosku, aplikowanie o dofinansowanie oraz realizacja projektu, w ramach którego przewiduje się realizację działań związanych w szczególności z:
a. Tworzeniem nowych krótkich form kształcenia wspierających ideę uczenia się przez całe życie, obejmujących działania mające na celu dostosowanie kwalifikacji lub kompetencji osób dorosłych do potrzeb i oczekiwań pracodawców i rynku pracy – przekwalifikowania się (reskilling), wypełnienia luk w umiejętnościach (skills gap).
b. Udziałem w realizacji krótkich form kształcenia
c. Rekrutacją kandydatów na formy kształcenia, udziałem w pracach Inkubatora Inteligentnych Specjalizacji ZUT, pomocą w kreowaniu ścieżki rozwoju zawodowego, udziałem i współorganizacją spotkań informacyjnych skierowanych do pracodawców i pracowników branż związanych z rozwojem Inteligentnych Specjalizacji Województwa Zachodniopomorskiego.
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie będzie pełnił rolę Lidera w projekcie partnerskim.
III. Wymagania wobec Partnera:
Realizacja projektu w partnerstwie musi mieć swoje uzasadnienie merytoryczne – tzn. dzięki współpracy podmiotów powstanie wartość dodana, niemożliwa do osiągnięcia w przypadku działań podejmowanych indywidualnie lub poprzez zlecanie działań podmiotom zewnętrznym wobec wnioskodawcy. Działalność Partnera musi być zgodna z celami partnerstwa i celami projektu.
Partner w celu wspólnej realizacji projektu zadeklaruje wniesienie wkładu w realizację zadań i celu partnerstwa w postaci wiedzy i doświadczenia, know-how, zasobów ludzkich, organizacyjnych i technicznych lub finansowych, którymi dysponuje.
Partner będzie odpowiedzialny za realizację wskazanych i uzgodnionych zadań. Zadania realizowane przez Partnera w ramach projektu nie mogą polegać na oferowaniu towarów, świadczeniu usług lub wykonywaniu robót budowlanych na rzecz pozostałych Partnerów.
Partner musi posiadać udokumentowane doświadczenie w pozyskiwaniu i należytej realizacji projektów o podobnym charakterze, współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego lub innych środków publicznych, realizowanych samodzielnie jako beneficjent (wnioskodawca) lub jako partner lub we współpracy z uczelnią, w zakresie zbieżnym z celami projektu.
Partner musi posiadać bardzo dobrą znajomość zagadnień z zakresu: Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. ustanawiającego wspólne przepisy dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, Funduszu Spójności, Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji i Europejskiego Funduszu Morskiego, Rybackiego i Akwakultury, rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/1057 z dnia 24 czerwca 2021 r. ustanawiające Europejski Fundusz Społeczny Plus (EFS+) oraz uchylające rozporządzenie (UE) nr 1296/2013, ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027, Wytycznych dotyczących kwalifikowalności wydatków na lata 2021-2027 oraz innych kluczowych zagadnień związanych z realizacją projektów/działań w przedmiotowym zakresie.
IV. Kryteria wyboru Partnera:
WARUNKI UDZIAŁU:
Do oceny ofert zostaną zakwalifikowane wyłącznie podmioty, które łącznie spełnią następujące wymagania:
1) Prowadzi działalność w zakresie odpowiadającym celom projektu i celom partnerstwa, w szczególności zajmuje się zrzeszeniem pracodawców w branżach związanych z rozwojem Inteligentnych Specjalizacji Województwa Zachodniopomorskiego.
2) Podmiot nie zalega z opłacaniem składek z tytułu ubezpieczeń społecznych, zdrowotnych, podatków i innych opłat należnych na rzecz Skarbu Państwa.
3) Podmiot nie jest wykluczony z możliwości otrzymania dofinansowania na podstawie odrębnych przepisów
4) Wnioskodawca nie ma wszczętego postępowania układowego lub likwidacyjnego, jego upadłość albo utrata osobowości prawnej nie zostały ogłoszone, nie zawiesił działalności gospodarczej, nie podlega postępowaniu sądowemu dotyczącemu tych kwestii, ani nie znajduje się w podobnej sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w ustawodawstwie krajowym.
5) Podmiot posiada przynajmniej 3-letnie udokumentowane doświadczenie w pozyskiwaniu i należytej realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego lub innych środków publicznych, realizowanych samodzielnie jako beneficjent (wnioskodawca) lub jako partner.
6) Nie dopuszcza się do udziału w postępowaniu podmiotów wspólnie składających ofertę, tzw. konsorcjów.
KRYTERIA WYBORU :
1) Zgodność działalności Partnera z celami partnerstwa (max. 10 pkt)
2) Oferowany wkład Partnera w realizację projektu (max. 10 pkt)
3) Kadra Partnera zaangażowana do realizacji projektu (doświadczenie merytoryczne, posiadane kwalifikacje) (max. 10 pkt)
4) Informacje o potencjale technicznym i finansowym, możliwym do zaangażowania na rzecz przygotowania i realizacji projektu oraz opis wkładu partnerstwa w zakresie osiągnięcia wskaźników rezultatu Projektu (max 10 pkt)
5) Proponowany zakres współpracy w zakresie przygotowania projektu i realizacji projektu (max 10 pkt),
6) Doświadczenie w realizacji projektów/zadań o podobnym charakterze (max 10 pkt),
Łączna maksymalna ilość punktów jakie można uzyskać to 60 pkt. Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która zdobędzie najwyższą liczbę punktów. Oferty będą oceniane przez powołaną w tym celu komisję oceniającą.
V. Sposób przygotowania i złożenia oferty:
Podmiot uczestniczący w niniejszej procedurze konkursowej jest zobowiązany złożyć następujące dokumenty (w formie oryginału lub kopii poświadczonej „za zgodność z oryginałem”):
1) Wypełniony „Formularz oferty” – zgodny co do treści – z wzorem stanowiącym załącznik nr 1 do ogłoszenia.
2) Aktualny odpis z właściwego rejestru (np. KRS, CEIDG) lub odpowiednio wyciąg z właściwej ewidencji potwierdzający formę organizacyjno-prawną podmiotu, osoby uprawnione do reprezentowania i zasady reprezentacji podmiotu.
3) Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału ZUS lub KRUS potwierdzające, że podmiot nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne.
4) Aktualne zaświadczenie właściwego US potwierdzającego, że podmiot nie zalega z opłacaniem podatków i opłat.
5) Oświadczenie podmiotu składającego ofertę potwierdzające, że podmiot nie jest wykluczony z możliwości otrzymania dofinansowania na podstawie przepisów odrębnych.
6) Oświadczenie podmiotu o braku wszczętego wobec niego postępowania układowego lub likwidacyjnego, braku ogłoszenia jego upadłości albo utraty osobowości prawnej, niezawieszenia działalności gospodarczej, niepodlegania postępowaniu sądowemu dotyczącemu tych kwestii, ani nieznajdowania się w podobnej sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w ustawodawstwie krajowym.
7) Inne dokumenty, oświadczenia i informacje wymagane lub mogące mieć znaczenie.
Sposób przygotowania i złożenia oferty
VI. Termin, miejsce i sposób składania ofert:
1) Ofertę wraz z załącznikami należy przedstawić w języku polskim w formie pisemnej tradycyjnej lub w formie elektronicznej, tj. podpisanej przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu zaufanego lub podpisu osobistego, wg. wzoru załączonego do niniejszego ogłoszenia.
2) Oferta powinna zawierać wszystkie informacje zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszym ogłoszeniu.
3) Oferta oraz wszystkie oświadczenia składane w ramach konkursu powinny być podpisane przez osobę/osoby upoważnione do reprezentowania podmiotu (w przypadku gdy oferta będzie podpisana przez osobę inną niż wskazana jako reprezentująca dany podmiot (czyli osobę upoważnioną), należy dołączyć stosowne pełnomocnictwo).
4) Oferta powinna być podpisana w sposób umożliwiający identyfikację osoby składającej podpis (np. czytelny podpis składający się z pełnego imienia i nazwiska lub podpis nieczytelny opatrzony pieczęcią imienną lub podpis elektroniczny).
5) Ofertę wraz z załącznikami należy złożyć:
· w formie pisemnej (osobiście lub korespondencyjnie) w zamkniętej kopercie z oznaczeniem podmiotu oraz opisem „Oferta w konkursie na wybór partnera do projektu w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS), Działanie 01.05 Umiejętności w szkolnictwie wyższym, nabór Rozwój kwalifikacji i kompetencji osób dorosłych – nr naboru: FERS.01.05-IP.08-008/23, na adres: Dział Projektów Strategicznych ZUT, ul. Jagiellońska 20-21, 70-363 Szczecin
· w formie dokumentu elektronicznego, podpisanego przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu zaufanego lub podpisu osobistego, w pliku pdf, doc, jpg i in., przesłanego jako załącznik do wiadomości na adres: pstartegiczne@zut.edu.pl z tematem: M„Oferta w konkursie na wybór partnera do projektu w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS), Działanie 01.05 Umiejętności w szkolnictwie wyższym, nabór Rozwój kwalifikacji i kompetencji osób dorosłych - nr naboru: FERS.01.05-IP.08-008/23”.
6) Termin składania ofert: 21 dni od dnia opublikowania niniejszego ogłoszenia, tj. do dnia 6.11.2023 r. Oferty, które wpłyną po terminie, nie będą rozpatrywane.
7) Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie powoła Komisję konkursową, która dokona oceny poprawnie złożonych ofert i wyłoni najkorzystniejszą, tj. taką która spełnia wszystkie warunki formalne i uzyska najwyższą liczbę punktów w kryteriach oceny ofert. Nadzór nad powołaniem i działaniem Komisji będzie sprawował Prorektor właściwy ds. studenckich i edukacji.
8) Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie zastrzega sobie prawo do wyboru jednego lub więcej Partnera/partnerów spośród oferentów z najwyższą liczbą punktów.
9) Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie zaproponuje wybranemu podmiotowi/podmiotom zawarcie umowy partnerskiej, która w sposób szczegółowy określi: przedmiot porozumienia albo umowy, zadania lidera i partnerów, zakres, formę udziału poszczególnych partnerów w projekcie, w tym zakres realizowanych przez nich zadań, zasady zarządzania projektem, sposób przekazywania dofinansowania, sposób postępowania w przypadku naruszenia lub niewywiązywania się stron z porozumienia lub umowy, oraz inne kluczowe kwestie związane z realizacją projektu zgodnie z wymaganiami dokumentacji konkursowej.
10) W sytuacji niewyrażenia przez wyłonionego Partnera zgody na zawarcie umowy na warunkach określonych przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, ogłaszający konkurs zastrzega sobie prawo do wyboru partnera spośród pozostałych podmiotów, które złożyły oferty w niniejszym konkursie i uzyskały kolejne lokaty na liście rankingowej lub odstąpienia od partnerstwa.
11) Wyniki konkursu zostaną przekazane w formie wiadomości e-mail oraz podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie
12) Dane kontaktowe w sprawie naboru: Marzena Pietrzyk tel. 91 449 48 85, Marzena.Pietrzyk@zut.edu.pl,
Załącznik nr 1 do ogłoszenia (format: docx, rozmiar: 29 kB)