Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie poszukuje pracownika na stanowisko technik w ramach projektu NCN Maestro -14 pt. Światłowody typu free-form dla systemów informacyjnych, nr 2022/46/A/ST7/00238 10.09.2024 14:43

MIEJSCE PRACY: Laboratorium Technologii Teleinformatycznych i Fotoniki (LTTiF) foton.zut.edu.pl/o-lab/, Wydział Elektryczny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie (ZUT)

OBOWIĄZKI:

  • przygotowywanie próbek światłowodów do badań,
  • udział w pomiarach strat propagacyjnych i zgięciowych światłowodów,
  • badanie wpływu warunków klimatycznych na parametry światłowodów,
  • udział w analizie danych eksperymentalnych,
  • przygotowywanie raportów z pracy i sprawozdań z wyników badań,
  • udział w przygotowaniu publikacji.

WYMAGANIA:

  • wykształcenie techniczne (minimum to ukończone technikum albo drugi rok studiów inżynierskich lub licencjackich o kierunku optyka, telekomunikacja, teleinformatyka, automatyka i robotyka, fizyka lub kierunkach pokrewnych),
  • doświadczenie w pracy laboratoryjnej,
  • dobra znajomość języka angielskiego,
  • praktyczna znajomość pakietu Office oraz oprogramowania Mathcad, Matlab,
  • znajomość programowania C i C++,
  • dokładność i odpowiedzialność za powierzone zadania.

 DODATKOWYM ATUTEM BĘDZIE:

  •  doświadczenie w badaniach jakościowych i certyfikacyjnych związanych z techniką światłowodową, w tym obsługa spawarek światłowodowych i reflektometrów.

  OFERUJEMY:

  • umowę o pracę w wymiarze pełnego etatu do końca maja 2025 r. z możliwością przedłużenia o dodatkowe 8 miesięcy,
  • pracę w nowocześnie wyposażonym laboratorium technologii teleinformatycznych,
  • zdobywanie nowych doświadczeń,
  • możliwość udziału w przygotowywaniu i autorstwie publikacji naukowych,
  • przyjazne i wspierające środowisko pracy,
  • dostęp do strefy socjalnej z aneksem kuchennym,
  • pracę w centrum Szczecina, z łatwym dojazdem (również środkami transportu publicznego) i bezpłatnym miejscem parkingowym, w budynku przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych,
  • świadczenia z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, w tym:

    • możliwość ubiegania się o niskoprocentową pożyczkę na cele mieszkaniowe, zawieraną na okres zatrudnienia,
    • dofinansowanie do wypoczynku,
    • dofinansowanie do zwiększonych kosztów utrzymania w okresie świątecznym,
    • dostęp do ośrodków wypoczynkowych w miejscowościach nadmorskich.

WYMAGANE DOKUMENTY:

Oferty prosimy przesłać do dnia 24.09.2024 r. drogą e-mailową na adres: kadry-rekrutacja@zut.edu.pl (w tytule maila wpisując „Nabór na pracownika w projekcie NCN”)

Rozstrzygnięcie naboru nastąpi do dnia 25.09.2024 r.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z kierownikiem Projektu prof. dr hab. Ewą Weinert-Rączką (e‑mail: ewa.raczka@zut.edu.pl).