Oferty pracy ZUT

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie poszukuje pracownika do Inspektoratu BHP na stanowisko inspektora / specjalisty ds. bhp 07.02.2019 13:56

Wymiar zatrudnienia: 1 etat

Miejsce pracy: Szczecin, al. Piastów 48 (Budynek Jednostek Międzywydziałowych)

Zakres obowiązków zgodnie z:

  • art. 237 ustawy z 26 czerwca 1974 r.- Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz.U. z 2018 r., poz. 917 ze zm.);
  • Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 września 1997 r. w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. z 1997 r. nr 109, poz. 704)

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe – spełniające wymagania zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie służby bhp.
  • Aktualne szkolenie okresowe dla pracowników służby bhp.
  • Bardzo dobra znajomość przepisów z obszaru bhp.
  • Umiejętności interpersonalne, rzetelność, systematyczność.
  • Znajomość obsługi programów komputerowych tj. pakietu Office (Word, Exel) oraz obsługi sprzętu biurowego.

Wymagane dokumenty aplikacyjne:

  • Życiorys (CV), list motywacyjny, kopie dokumentów potwierdzające kwalifikacje zawodowe, ukończone kursy, szkolenia.
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych oraz rozporządzenia Parlamentu Europejskiego  i Rady Unii Europejskiej z dnia 27 kwietnia 2016 roku.

Termin i miejsce złożenia dokumentów aplikacyjnych:

Złożenia powyższych dokumentów aplikacyjnych (w zamkniętej kopercie, oznaczonej według następującego wzoru: „dokumenty aplikacyjne do pracy w Inspektoracie BHP”) oczekuje się do dnia 22 luty 2019 r. do godz. 15.30 w Inspektoracie BHP Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Budynek Jednostek Międzywydziałowych przy al. Piastów 48, pok. 510 lub 509  (V piętro).

Na bazie złożonych dokumentów aplikacyjnych przeprowadzona może zostać dodatkowa rozmowa z wybranymi kandydatami. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie zastrzega sobie prawo nierozpatrywania aplikacji złożonych po terminie oraz przeprowadzenia rozmowy, o której mowa powyżej z tylko z wybranymi kandydatami.

 Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych

Postępowanie rekrutacyjne z niniejszego ogłoszenia wiąże się z przetwarzaniem danych osobowych kandydata (w tym ewentualnie osoby, z którą zawarta zostanie umowa o pracę – jeżeli do tego dojdzie. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 wyżej wskazanego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej RODO) informuje się, iż:

  1.  Administratorem danych osobowych kandydata w ramach ww. procesu rekrutacji jest Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie (adres: 70-310 Szczecin, al. Piastów 17) tel. 091 449 40 15, e-mail: rektor@zut.edu.pl;
  2. Kontakt z Inspektorem ochrony danych osobowych w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie możliwy jest w następujący sposób: pisemnie na adres: Kancelaria Główna Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Al. Piastów 17, 70-310 (korespondencja z dopiskiem według wzoru: Inspektor Ochrony danych osobowych w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie) lub - e-mail: IDO.kurek@zut.edu.pl;
  3. W zakresie wskazanym w przepisach prawa pracy (tj. art. 221 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy oraz § 1 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 28 maja 1996 w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz sposobu prowadzenia akt osobowych pracownika) dane osobowe kandydata będą przetwarzane w celu przeprowadzenia mniejszego postępowania rekrutacyjnego (na podstawie art. 6 ust. 1 lit c RODO). Inne dane osobowe Kandydata, w tym dane do kontaktu będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit a RODO, tj. na podstawie zgody kandydata, o której mowa powyżej (wskazana zgoda może zostać odwołana w dowolnym momencie, przy czym takie odwołanie pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem).
  4. Jeżeli w dokumentach aplikacyjnych składanych w ramach niniejszego postępowania rekrutacyjnego, zawarte będą dane, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO konieczne będzie udzielenie zgodny na ich przetwarzanie (zgoda, o której mowa w art. 9 ust. 2 lit a RODO), która może zostać odwołana w dowolnym momencie, przy czym takie odwołanie pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  5. Odbiorcą danych osobowych kandydata będzie Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
  6. Dane osobowe kandydata zgromadzone w toku postępowania rekrutacyjnego z niniejszego ogłoszenia będą przechowywane do zakończenia procesu rekrutacji, przy czym w przypadku i w odniesieniu do kandydata (osoby/osób), z którymi Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie zawrze umowę o pracę dane osobowe zgromadzone w toku postępowania rekrutacyjnego z niniejszego ogłoszenia będą przechowywane przez czas wynikający z obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa w Polsce.
  7. Kandydatowi przysługuje prawo:

    1. dostępu do swoich danych osobowych oraz otrzymywania ich kopii,
    2. sprostowania (poprawienia) swoich danych osobowych,
    3. ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
    4. usunięcia danych osobowych,
    5. wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.

  8. W odniesieniu do danych osobowych kandydata decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO.
  9. Podanie przez kandydata danych osobowych w zakresie art. 221 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy oraz § 1 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 28 maja 1996 w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz sposobu prowadzenia akt osobowych pracownika jest niezbędne (wymóg prawa). Podanie przez kandydata innych danych jest dobrowolne, przy czym niepodanie danych kontaktowych może skutkować brakiem możliwości skontaktowania się z kandydatem (i tym samym brak możliwości realizowania z jego udziałem dalszego procesu rekrutacyjnego z niniejszego ogłoszenia).