Oferty pracy ZUT

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie ogłasza nabór na stanowisko: STARSZY INSPEKTOR DS. BHP / SPECJALISTA DS. BHP 07.10.2024 09:16

MIEJSCE PRACY: Inspektorat BHP, Szczecin, al. Piastów 48 (Budynek Jednostek Międzywydziałowych)

OPIS STANOWISKA

Zakres obowiązków zgodnie z rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 września 1997 r. w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. z 1997 r. nr 109, poz. 704, z późn. zm.), obejmujący m.in.:

  • przeprowadzanie kontroli warunków pracy oraz przestrzegania przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy;
  • sporządzanie protokołów ustalania okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy,  opracowywanie projektów poleceń wynikających z postępowania powypadkowego;
  • przeprowadzanie dochodzeń z wypadków w drodze do pracy lub z pracy do domu, sporządzanie kart wypadków w drodze do pracy lub z pracy;
  • opracowywanie dokumentacji związanej z wypadkami studenckimi;
  • przeprowadzanie szkoleń wstępnych bhp dla nowo zatrudnionych pracowników, prowadzenie rejestru oraz sporządzanie dokumentacji;
  • współpraca z komórkami organizacyjnymi Uczelni w zakresie organizowania szkoleń okresowych bhp, sporządzanie dokumentacji oraz nadzorowanie terminowego ich realizowania;
  • udział w dokonywaniu oceny ryzyka zawodowego, które wiąże się z wykonywaną pracą oraz sporządzanie dokumentacji dotyczącej oceny ryzyka zawodowego;
  • uczestniczenie w pracach Komisji BHP oraz społecznych przeglądach warunków pracy;
  • sporządzanie statystycznych sprawozdań dotyczących warunków pracy, stosowania substancji niebezpiecznych oraz przekazywanie ich w terminie organom zewnętrznym.

WYMAGANIA

  • wykształcenie wyższe – spełniające wymagania zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów
    w sprawie służby bhp,
  • szkolenie okresowe dla pracowników służby bhp,
  • bardzo dobra znajomość przepisów z obszaru bhp,
  • umiejętności interpersonalne, rzetelność, systematyczność,
  • znajomość obsługi programów komputerowych tj. pakietu Microsoft Office (Word, Excel) oraz obsługi sprzętu biurowego.

OFERUJEMY

  • stabilne warunki zatrudnienia (umowa o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy),
  • możliwość rozwoju i zdobywania wiedzy,
  • pracę w Uczelni o ugruntowanej pozycji na rynku edukacyjnym,
  • przyjazną atmosferę,
  • pracę w profesjonalnym zespole,
  • świadczenia z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, w tym:

    • możliwość ubiegania się o niskoprocentową pożyczkę na cele mieszkaniowe, zawieraną na okres zatrudnienia,
    • dofinansowanie do wypoczynku,
    • dofinansowanie do zwiększonych kosztów utrzymania w okresie świątecznym,
    • dostęp do ośrodków wypoczynkowych w miejscowościach nadmorskich.

WYMAGANE DOKUMENTY

Oferty prosimy przesłać do dnia 28.10.2024 r. drogą e-mailową na adres: kadry-rekrutacja@zut.edu.pl (w tytule maila wpisując „nabór na st. inspektora/specjalistę ds. BHP”  lub w formie papierowej z dopiskiem ,,nabór na st. inspektora/specjalistę ds. BHP” na adres:

Dział Kadr

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

al. Piastów 17 pok. 217C

70-310 Szczecin

Rozstrzygnięcie naboru nastąpi do dnia 06.11.2024 r.

Informujemy, iż skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi osobami.

Powyższa oferta może zostać wykorzystana do innych rekrutacji prowadzonych przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. W tym celu proszę w CV zamieścić dodatkową zgodę o następującej treści:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Zachodniopomorski Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, al. Piastów 19, danych osobowych zawartych w moim zgłoszeniu rekrutacyjnym do celów przyszłych rekrutacji”.