Oferty pracy ZUT

Nabór na stanowisko asystenta w wymiarze 1/2 etatu w Katedrze Architektury Współczesnej, Teorii i Metodologii Projektowania na Wydziale Architektury ZUT 17.09.2024 10:29

Rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego W Szczecinie ogłasza nabór na stanowisko asystenta w wymiarze 1/2 etatu w Katedrze Architektury Współczesnej, Teorii i Metodologii Projektowania na Wydziale Architektury ZUT.

Kandydat winien spełniać wymagania określone w art. 113 oraz art. 116 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1668 ze zm.) oraz w Statucie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Charakterystyka stanowiska:

Asystent w grupie pracowników dydaktycznych

Liczba stanowisk, na które prowadzony jest nabór: 2

Kandydatom oferujemy możliwość rozwoju zawodowego, udziału w projektach naukowych, możliwość współpracy międzynarodowej.

Do obowiązków na oferowanym stanowisku pracy będzie należało:

  1. Obowiązki dydaktyczne: prowadzenie powierzonych zajęć w wymiarze co najmniej 180 godzin w roku akademickim: ćwiczeń projektowych na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych, na wysokim poziomie merytorycznym, przy dobrym kontakcie ze studentami;
  2. Obowiązki organizacyjne na rzecz katedry i wydziału wiążące się z dodatkowym nakładem czasu i pracy.

Wymagania kwalifikacyjne:

  • Wymagane wykształcenie: wyższe magisterskie architektoniczne lub wyższe magisterskie architektura krajobrazu;
  • Znajomość problematyki projektowania architektonicznego, w szczególności projektowania architektury krajobrazu i otoczenia;
  • Doświadczenie dydaktyczne lub zawodowe, w tym osiągnięcia dydaktyczne i w zakresie popularyzacji nauki, opcjonalnie: odbyte staże w ośrodkach naukowych lub przemysłowych;
  • Biegłość w przekazywaniu wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych — potwierdzona doświadczeniem pracy dydaktycznej w nauczaniu na poziomie uczelni wyższej  ;
  • Biegła znajomość języka polskiego i angielskiego w mowie i piśmie;
  • Biegła obsługa programów komputerowych wspomagających projektowanie (środowisko CAD, PHOTOSHOP i podobnych);
  • Dodatkowym atutem będzie doświadczenie projektowe i uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej.

Wykaz wymaganych dokumentów:

  • wniosek o zatrudnienie,
  • C. V.,
  • kwestionariusz osobowy osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
  • odpis dyplomu ukończenia studiów magisterskich,
  • wykaz osiągnięć dydaktycznych i w zakresie popularyzacji nauki lub sztuki,
  • inne osiągnięcia uzasadniające wystąpienie z wnioskiem o zatrudnienie, zgoda na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych oraz Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.) – załącznik nr 1;

W przypadku wygrania naboru kandydat zobowiązany będzie do przedłożenia przed nawiązaniem stosunku pracy:

Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie przestępstw określonych w rozdziale XIX i XXV Kodeksu karnego, w art. 189a i art. 207 Kodeksu karnego oraz w ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. z 2023 r. poz. 1939), lub za odpowiadające tym przestępstwom czyny zabronione określone w przepisach prawa obcego.

(Konieczność złożenia powyższej informacji wynika z art. 21 Ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich – Dz. U. t.j. z 2024 r. poz. 560).

Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacyjnych

Komplet dokumentów należy złożyć w formie papierowej na adres:

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Wydział Architektury

Al. Piastów 17, 70-310 Szczecin

z dopiskiem „rekrutacja KAWTIMP WA ZUT – poufne”

lub przesłać na adres mailowy: krzysztof.bizio@zut.edu.pl

Termin składania dokumentów: 20.09.2024 r.

Termin rozstrzygnięcia konkursu:  do 24.09.2024 r.

Proponowany okres zatrudnienia: 01.10.2024 - 31.07.2025 z możliwością przedłużenia

Komisja konkursowa może w uzasadnionych przypadkach zdecydować o przeprowadzeniu dodatkowej rozmowy kwalifikacyjnej z wybranymi kandydatami.

Komisja konkursowa nie jest organem decydującym o zatrudnieniu zarekomendowanego przez nią kandydata.

Organem podejmującym decyzję o zatrudnieniu jest Rektor.

W ciągu 30 dni od dnia rozstrzygnięcia konkursu istnieje możliwość odbioru złożonych dokumentów. Po tym terminie nieodebrane dokumenty zostaną komisyjnie zniszczone.