Nabór na stanowisko adiunkta (badawczego) w projekcie badawczym o akronimie BLUEBOOST 08.07.2024 12:39

Rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie ogłasza nabór na stanowisko adiunkta (badawczego) w projekcie badawczym pt. „Culture of a wide range of low trophic species to boost sustainable production of Blue Food and reduce environmental footprint” o akronimie BLUEBOOST, realizowanym na Wydziale Nauk o Żywności i Rybactwa w ramach Blue Economy Partnership

Kandydat powinien spełniać wymagania określone w art. 113 i art. 116 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 742 z późn. zm.) oraz Statucie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

CHARAKTERYSTYKA STANOWISKA:

Adiunkt w grupie pracowników badawczych, gotowy do aktywnej pracy naukowo-badawczej w obszarze nauk rolniczych, w dyscyplinie technologia żywności i żywienia ze szczególnym uwzględnieniem badań molekularnych, genetycznych oraz oceny jakości surowców pochodzenia wodnego.

Miejsce pracy: Wydział Nauk o Żywności i Rybactwa, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Katedra Technologii Mięsa, ul. Kazimierza Królewicza 4, Szczecin

Forma zatrudnienia: umowa o pracę, 0,2 etatu,

Czas zatrudnienia: 18 miesięcy,

Proponowany okres zatrudnienia: 01.09.2024 – 28.02.2026

WYMAGANIA

Oferta jest skierowana do osób spełniających następujące podstawowe kryteria kwalifikacyjne

-        stopień doktora lub doktora inżyniera (wymagania określone w art. 116 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 742 z późn. zm.) i w § 35 pkt. 1 Statutu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie) w zakresie technologii żywności i żywienia,

-        wysoka motywacja do pracy naukowo-badawczej,

-        dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (min. na poziomie B2),

-        umiejętność pracy w laboratorium chemicznym, biologii molekularnej i oceny jakości surowców spożywczych, ze szczególnym uwzględnieniem surowców pochodzenia wodnego,

-        umiejętność pracy w terenie (pobór i zabezpieczenie prób biologicznych do badań molekularnych i oceny jakości surowców),

-        umiejętność organizacji i zarządzania czasem pracy,

-        dyspozycyjność, komunikatywność, rzetelność, sumienność i samodzielność.

PRZY OCENIE KANDYDATÓW BĘDĄ RÓWNIEŻ BRANE POD UWAGĘ:

-        doświadczenie w pracach badawczych prowadzonych w ramach projektów naukowych,

-        dorobek naukowy i udział w konferencjach naukowych, zwłaszcza z tematyki badań molekularnych, genetycznych oraz oceny jakości surowców spożywczych, ze szczególnym uwzględnieniem surowców pochodzenia wodnego,

-        umiejętność pracy w zespole.

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

-        planowanie, prowadzenie i realizacja eksperymentów naukowych w laboratoriach badawczych i w terenie,

-        prowadzenie badań naukowych związanych z realizacją projektu o akronimie BLUEBOOST oraz z profilem działalności naukowej Wydziału,

-        udział w przedsięwzięciach organizacyjnych i naukowych Wydziału Nauk o Żywności i Rybactwa.

OFERUJEMY:

-        pracę w wymiarze 0,2 etatu,

-        świadczenia z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, w tym:

·         możliwość ubiegania się o niskoprocentową pożyczkę na cele mieszkaniowe, zawieraną na okres zatrudnienia,

·         dofinansowanie do wypoczynku,

·         dostęp do ośrodków wypoczynkowych w miejscowościach nadmorskich.

WYKAZ WYMAGANYCH DOKUMENTÓW:

1.      wniosek o zatrudnienie,

2.      C.V.,

3.      list motywacyjny,

4.      kwestionariusz osobowy,

5.      odpis dyplomu uzyskania stopnia doktora,

6.      udokumentowaną znajomość języka polskiego (dotyczy obcokrajowców),

7.      spis publikacji z pełnymi danymi bibliograficznymi i bibliometrycznymi (pkt. MEN, wskaźniki IF i H) oraz z podaniem swojego numeru ORCID,

8.      zgoda na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych oraz Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r.);

oraz gotowość złożenia, w ciągu 14 dni od daty zatrudnienia:

1.     upoważnienia do zaliczenia do liczby pracowników prowadzących działalność naukową,

2.     oświadczenia o dziedzinie nauki i dyscyplinie naukowej.

Oferty (komplet dokumentów) prosimy przesłać do dnia 19.07.2024 r. do godz. 15:00 drogą e-mailową na adres: kadry-rekrutacja@zut.edu.pl (w tytule maila wpisując „nabór na stanowisko adiunkta badawczego-BLUEBOOST”).

Rozstrzygnięcie naboru nastąpi w terminie do 19.08.2024 r.

Komisja naboru może w uzasadnionych przypadkach zdecydować o przeprowadzeniu dodatkowej rozmowy kwalifikacyjnej z wybranymi kandydatami.

Komisja naboru nie jest organem decydującym o zatrudnieniu zarekomendowanego przez nią kandydata.

Organem podejmującym decyzję o zatrudnieniu jest Rektor.

Wynik naboru będzie dostępny na stronie BIP ZUT w ciągu 30 dni po jego zakończeniu (art. 119 ust. 3 ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce).

W ciągu 30 dni od dnia rozstrzygnięcia naboru istnieje możliwość odbioru złożonych dokumentów. Po tym terminie nieodebrane dokumenty zostaną komisyjnie zniszczone.

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informuje się, że:

1.      Administratorem Pani/Pana danych osobowych będzie Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie z siedzibą w Szczecinie, al. Piastów 17.

2.      Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym kontakt możliwy jest:

a.       pisemnie: na adres 70-310 Szczecin al. Piastów 17 lub e-mail IOD.kurek@zut.edu.pl

b.      telefonicznie: 091 449 4924,

3.      Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia procedury rekrutacyjnej.

4.      Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane do zakończenia procedury rekrutacyjnej, a w przypadku przyjęcia do pracy przez okres zatrudnienia, a po jego zakończeniu przez okres zgodny z przepisami prawa obowiązującymi w tym zakresie.

5.      Podanie przez Panią/Pana danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do przeprowadzenia procedury rekrutacyjnej.

6.      Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do swoich danych osobowych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody).

7.      Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) - gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych.

8.      Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu.

9.      Administrator danych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.