Konkurs na stanowisko Stypendysta-Doktorant w projekcie badawczym w ramach konkursu OPUS 22+ LAP (2021/43/I/NZ9/02612) 06.10.2023 09:02

Miejsce realizacji zadań: Katedra Fizjologii, Cytobiologii i Proteomiki, Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

Opis stanowiska

Poszukujemy osoby na stanowisko Stypendysta-Doktorant mającej realizować zadanie badawcze w projekcie badawczym w ramach konkursu OPUS 22+ LAP pt. „Wielopoziomowa analiza molekularna hepatoprotekcyjnego działania ziół leczniczych w przeciwdziałaniu dysfunkcjom wątroby wywołanym przez aflatoksynę B1, in-vivo na modelu świńskim oraz in-vitro w hepatocytach człowieka i świni.” Kierownikiem realizowanego zadania jest dr hab. inż. Adam Lepczyński, prof. ZUT.

Wymagania odnośnie kandydata na stanowisko Stypendysty:

1.      Ukończone studia inżynierskie na kierunku studiów biotechnologia lub pokrewne (biologia, biologia molekularna, diagnostyka laboratoryjna).  Kandydat/kandydatka musi mieć status studenta.

2.      Bardzo dobra znajomość języka angielskiego, umożliwiająca swobodną współpracę i kontakt z partnerami w międzynarodowym zespole, pracę badawczą nad anglojęzycznymi tekstami, przygotowywanie publikacji w języku angielskim oraz wystąpień na konferencje międzynarodowych.

3.      Znajomość technik badawczych stosowanych w analizach proteomicznych: izolacja białek z tkanek i płynów ustrojowych, elektroforeza SDS-PAGE, elektroforeza dwukierunkowa, identyfikacja białek metodą Western-blot, spektrometia mas.

4.      Znajomość oprogramowania do analizy ekspresji białek  (PDQuest, ImageLab)

5.      Umiejętność stosowania oprogramowania do analizy Gene Ontology.

6.      Pełna dyspozycyjność i zaangażowanie w pracę badawczą w projekcie.

7.      Samodzielność, dokładność i pracowitość.

8.      Umiejętność pracy w zespole.

9.      Deklaracja kontynuacji kształcenia w Szkole Doktorskiej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Zakres obowiązków:

1.      Pobieranie oraz przygotowanie materiału biologicznego do badań.

2.      Separacja białek z użyciem technik SDS PAGE oraz elektroforezy dwukierunkowej.

3.      Analiza profilu ekspresji białek z użyciem oprogramowania komputerowego – PDQuest, ImageLab.

4.      Przygotowanie białek do ich identyfikacji z użyciem spektrometrii mas typu MALDI-ToF

5.      Analiza ekspresji białek z użyciem techniki Western-Blot.

6.      Analiza bioinformatyczna uzyskanych wyników badań.

7.      Analiza statystyczna uzyskanych wyników. Interpretacja, opis i prezentacja wyników na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych. Przygotowanie publikacji naukowych.

8.      Zarządzanie danymi badawczymi.

Warunki zatrudnienia

Konkurs dotyczy stypendium naukowego dla stypendysty/doktoranta na okres 12 miesięcy (z możliwością przedłużenia okresu stypendium do 32 miesięcy).

Forma wynagrodzenia: stypendium naukowe NCN w wysokości 2500 zł/m-c.

Termin rozpoczęcia pracy: październik/listopad 2023 r.

Wymagana dokumentacja w zgłoszeniu:

1.      List motywacyjny (plik w formacie PDF powinien zawierać zeskanowany podpis). W liście należy zawrzeć klauzulę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w aplikacji dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu bieżącej rekrutacji (zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. A Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000)”.

2.      Życiorys zawierający informacje o dotychczasowej działalności naukowej, osiągnięciach oraz edukacji kandydata/kandydatki.

3.      Wykaz dorobku naukowego - lista publikacji, prezentacji i doniesień konferencyjnych, odbytych praktykach i stażach naukowych, udziale w warsztatach, szkoleniach, kursach oraz o  innych osiągnięciach, które mogą mieć wpływ na ocenę kandydata/kandydatki.

Składanie aplikacji oraz rozstrzygnięcie konkursu.

Dokumenty aplikacyjne należy przesłać na adres e-mail: adam.lepczyński@zut.edu.pl, podając w tytule wiadomości: „Stypendysta-OPUS 22+ LAP”.

Termin składania aplikacji: do 16.10.2023, do godz. 23:59.

Termin rozstrzygnięcie konkursu: 20.10.2023.

Komisja Konkursowa zastrzega sobie prawo przeprowadzenia rozmowy z wybranymi Kandydatami (o miejscu i czasie rozmowy Kandydaci zostaną poinformowani pocztą elektroniczną).

Informacja o rozstrzygnięciu konkursu zostanie przekazana kandydatom drogą mailową. Wyniki konkursu zostaną również podane do publicznej wiadomości.

Wszelkie pytania dotyczące konkursu prosimy kierować na adres: adam.lepczynski@zut.edu.pl lub telefonicznie pod numerem tel. (+48) 91-449-6775.